superbetin

Muhammed Salah Dünya Kupası’nda Oynayabilecek Mi ?

Şampiyonlar Ligi finalinde Sergio Ramos’un müdahalesi ile sakatlanan dünyaca ünlü Liverpool’lu futbolcu Muhammed Salah için tüm futbol severler endişe içine düştü. Ramos’un hiç te insani olmayan müdahalesi ile göz yaşları içerisinde sahayı terk eden Salah’ın yaklaşan Dünya Kupasında oynayıp oynamayacağı merak edilmekte. Takımı Liverpool’u şampiyonlar ligi finaline kadar çıkartan, Mısır’ı yıllar sonra Dünya Kupasına götüren bu genç yetenek şimdiden Ronaldo ve Messi klasmanına girmeye en büyük aday.

26 Mayıs 2018 Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlanan genç oyuncu maçın 27. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Göz yaşları içerisinde sahayı terk etmek zorunda kalan Salah ile birlikte milyonlarca hayranı da üzüntü yaşamıştı. Adeta onun gidişiyle Liverpool ard arda hatalar ile finalde kupayı Real Madrid’e hediye etti. Maçın 27. dakikasında daha önce de bir çok futbolcuyu sakatlayan Sergio Ramos Muhammed Salah ile girdiği ikili mücadelede sakatlanmış yerini de Adam Lallana’ya bırakmıştı.

Yaşanan bu sakatlığın ardından Liverpool teknik direktörü Kloop Salah’ın sakatlığının ciddi olduğunu dile getirdi. Bu da Mısır’ın umudu Salah’ın Dünya Kupasında yer alıp almayacağına dair soru işaretlerini ortaya çıkardı. Maç sonu kontrolleri yapılan Mısır’lı futbolcunun durumunun ciddi olduğu Kloop tarafından doğrulandı. Kloop Muhammed Salah için çok üzücü bir durum olduğunu Dünya Kupası 2018’i kaçırabileceğini dile getirdi. Omzunda ki sakatlığın ciddi olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam 3-1 üzüntüsü ile birlikte en iyi futbolcusunun durumunu da düşünmekte. Bunun üzerine Mısır Futbol federasyonu İngiliz devi Liverpool ile iletişime geçerek başarılı oyuncu Salah için bilgi aldı. Liverpool kulubünün Mısır’a verdiği resmi raporda Dünya Kupası için oynama durumunun yüksek olduğunu ve oynayabilme ihtimalinin olumlu olduğunu söyledi. Muhammed Salah bu sezon harika bir performans gösterek her alanda başarı gösterdi. İngiltere Premier Lig’in yeni yıldızı 25 yaşında ki Salah Mısır’ın yeni umudu.

Hakkında betin

Ayrıca Kontrol Edin

Dünya Kupası Şampiyonluk Kutlamaları

Dünya Kupası Şampiyonluk Kutlamaları

Rusya dünya kupası başlangıcından itibaren ilgi ile takip edilmeye devam ediyor. Futbol severler Dünya Kupası Şampiyonluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir